EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (79 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Description
fi: Kuvaus

en: Article
fi: Artikkeli

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Download
fi: Lataa

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Back
fi: Takaisin

en: Icon
fi: Ikoni

en: Path
fi: Polku

en: Add item
fi: Lisää kohta

en: Icons
fi: Ikonit

en: Issue
fi: Numero

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Forum
fi: Foorumi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Button
fi: Nappi

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Blogs
fi: Blogit

en: Forums
fi: Foorumit

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Reset password
fi: Uusi salasana

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Form
fi: Kaavake

en: Editor
fi: Editori

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Blue
fi: Sininen

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Print
fi: Tulosta

en: Banner image
fi: Bannerikuva

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Path to custom icon
fi: Oman pikakuvakkeen polku

en: Card
fi: Kortti

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
fi: Vaihtaaksesi nykyisen salasanan, kirjoita uusi salasana molempiin kenttiin.

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Forum topic
fi: Foorumin aihe

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
fi: Käytä monikielisiä blogeja. Jokainen käyttäjä saa oman bloginsa,.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
fi: <em>Foorumin keskusteluaihe</em> aloittaa keskusteluketjun foorumin sisällä.

en: Forum navigation vocabulary
fi: Foorumin navigointiin käytettävä sanasto

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fi: Ylläpitäjä loi sinulle tilin sivustolla [site:name]

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Footer first
fi: Ensimmäinen alatunniste

en: Footer second
fi: Toinen alatunniste

en: Footer third
fi: Kolmas alatunniste

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Footer fourth
fi: Neljäs alatunniste

en: Banner Image
fi: Bannerikuva

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Footer fifth
fi: Viides alatunniste

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
