EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.0-beta1) - en to nn translation catalogue (35 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Description
nn: Beskriving

en: Article
nn: Artikkel

en: On
nn: På

en: Download
nn: Last ned

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Back
nn: Attende

en: Path
nn: Sti

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Blogs
nn: Bloggar

en: Forums
nn: Forum

en: Reset password
nn: Tilbakestill passord

en: Print
nn: Skriv ut

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nn: Skriv inn det nye passordet i begge felta for å endre passordet du har nå.

en: Forum topic
nn: Forumemne

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Sidebar first
nn: Sidestolpe fyrst

en: Use for multi-user blogs. Every user gets a personal blog.
nn: Ein blogg for fleire brukarar. Kvar brukar får ein eigen blogg.

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nn: Bruk <em>artiklar</em> for innhald som endrast, slik som nyheiter, pressemeldingar eller bloggoppføringar.

en: Highlighted
nn: Utheva

en: Sidebar second
nn: Sidestolpe neste
