EzDevPortal - An open source framework for developer portals (1.0.1-beta1) - en to ug translation catalogue (33 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Description
ug: بايانى

en: Article
ug: ماقالە

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Forum
ug: مۇنبەر

en: Add new comment
ug: ئىنكاس يېزىش

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Blogs
ug: بلوگلار

en: Forums
ug: مۇنبەر

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Reset password
ug: ئى م نى قايتا بېكىتىش

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: Blue
ug: كۆك

en: Print
ug: بېسىپ چىقىرىش

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Forum topic
ug: مۇنبەر تىمىسى

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ug: <em>ماقالە</em> ئارقىلىق يېڭى مەزمۇن قوشۇش، مەسىلەن: خەۋەرلەر، بىلوگ...قاتارلىقلار

en: Log In
ug: كىرىش
