EZProxy Stanza (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: On
pt: Habilitado

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Off
pt: Desligado

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram salvas.

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Desc
pt: Decrescente

en: Order
pt: Pedido

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ago
pt: atrás

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Apply
pt: Aplicar

en: Add to
pt: Adicionar a

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Resource
pt: Recurso

en: Contents
pt: Conteúdos

en: Needs review
pt: Precisa ser revisado

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: A boolean indicating the published state.
pt: Um booleano indicando o estado publicado.
