EZProxy Stanza (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Action
uk: Дія

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Manage
uk: Керування

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Your changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Desc
uk: Спад

en: Order
uk: Послідовність

en: Close
uk: Закрити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Apply
uk: Застосувати

en: Deploy
uk: Розгорнути

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Resource
uk: Ресурс

en: Contents
uk: Вміст

en: Asc
uk: Зрост

en: Needs Review
uk: Очікує перевірки

en: Master
uk: Головне

en: Node operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з матеріалом

en: A boolean indicating the published state.
uk: Булева індикація стану публікації.
