EZProxy Stanza (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: تدوین

en: Save
fa: ذخیره

en: Manage
fa: مدیریت

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Order
fa: سفارش

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Apply
fa: تایید

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
