EZProxy Stanza (8.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: On
fr: Activé

en: Last Updated
fr: Dernière mise à jour

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Manage
fr: Gérer

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Off
fr: Désactivé

en: Your changes have been saved.
fr: Vos modifications ont été enregistrées.

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Close
fr: Fermer

en: Sort by
fr: Trier par

en: ago
fr: il y a

en: Authentication
fr: Authentification

en: Apply
fr: Appliquer

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Resource
fr: Ressource

en: Contents
fr: Contenu

en: Needs review
fr: Nécessite une vérification

en: Master
fr: Principal

en: A boolean indicating the published state.
fr: Un booléen indiquant l'état de publication.
