EZProxy Stanza (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Manage
pt: Gerir

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram guardadas.

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Order
pt: Ordem

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Apply
pt: Aplicar

en: Deploy
pt: Implementar

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Resource
pt: Recurso

en: Needs Review
pt: Necessita de Revisão

en: Master
pt: Principal

en: Node operations bulk form
pt: Formulário de operações em massa do nó.

en: A boolean indicating the published state.
pt: Um valor booleano indicando o estado de publicação.
