Fast Autocomplete (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Number of results
it: Numero di risultati

en: Item ID
it: ID elemento

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: View modes
it: View mode
