Fast Autocomplete (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Search
tr: Ara

en: Name
tr: İsim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Number of results
tr: Sonuç sayısı

en: Item ID
tr: Öğe Kimliği

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: View modes
tr: Görüntüleme kipleri

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası
