Fast Autocomplete (8.x-1.6) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Default
id: Bawaan

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Behavior
id: Perilaku

en: Number of results
id: Jumlah hasil

en: Item ID
id: ID butir

en: View mode
id: Modus tampilan

en: View modes
id: Mode tampilan
