Fast Autocomplete (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: شناسه

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Plugin
fa: افزونه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Behavior
fa: رفتار

en: Number of results
fa: تعداد نتایچ

en: Item ID
fa: شناسه آیتم

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: View modes
fa: حالت‌های نمایش
