Fast Autocomplete (8.x-1.8) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Search
nl: Zoeken

en: Name
nl: Naam

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Number of results
nl: Aantal resultaten

en: Relevance
nl: Relevantie

en: Item ID
nl: Item-ID

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: View modes
nl: Weergavemodi

en: Plugin configuration
nl: Plugin-configuratie

en: Use the up/down keys to navigate the results or press <ENTER> to show all results.
nl: Gebruik de omhoog/omlaag toetsen om binnen de resultaten te navigeren of druk op [ENTER] om alle resultaten te bekijken.

en: See all results for "%key"
nl: Alle resultaten voor '%key' tonen

en: @count result found. | @count results found.
nl[0]: @count resultaat gevonden.
nl[1]: @count resultaten gevonden.

en: See all results
nl: Bekijk alle resultaten
