Façade (1.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Projects
fr: Projets

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Region
fr: Région

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Site name
fr: Nom du site

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Share
fr: Partager

en: Database name
fr: Nom de la base de données

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Domain ID
fr: Identifiant (ID) du domaine

en: Project name
fr: Nom du projet

en: Changed
fr: Modifié

en: Timezone
fr: Fuseau horaire

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Billing Information
fr: Informations de facturation

en: Generated password
fr: Mot de passe généré

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Project ID
fr: Identifiant (ID) de projet

en: Network
fr: Réseau

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: No user found.
fr: Aucun utilisateur trouvé.

en: Project Name
fr: Nom du Projet

en: Site email
fr: Adresse de courriel du site

en: Role Name
fr: Nom du rôle

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
