Façade (1.0.0-rc4) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Projects
nl: Projecten

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Country
nl: Land

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Region
nl: Gebied

en: Email
nl: E-mail

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: City
nl: Plaats

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Share
nl: Delen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Domain ID
nl: Domein-ID

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Apply
nl: Toepassen

en: Subdomain
nl: Subdomein

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Zoom level
nl: Zoomniveau

en: Generated password
nl: Gegenereerd wachtwoord

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Asc
nl: Oplopend

en: REST export
nl: REST-export

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
