Façade (1.0.0-rc4) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Projects
pt: Projetos

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Region
pt: Região

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Site name
pt: Nome do site

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: City
pt: Cidade

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Share
pt: Compartilhe

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Project name
pt: Nome do projeto

en: Changed
pt: Alterado

en: Timezone
pt: Fuso horário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Debug
pt: Depurar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Asc
pt: Ascendente

en: REST export
pt: Exportação REST

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
