Façade (1.0.0-rc4) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Projects
tr: Projeler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Country
tr: Ülke

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Region
tr: Bölge

en: Email
tr: E-posta

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Site name
tr: Site adı

en: Role ID
tr: Rol ID

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: City
tr: Şehir

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Share
tr: Paylaş

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Apply
tr: Uygula

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Asc
tr: Artan

en: REST export
tr: REST dışa aktarma
