Façade (1.0.0) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Region
ja: リージョン

en: Email
ja: メール

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Site name
ja: サイト名

en: Role ID
ja: 役割ID

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: City
ja: 市区町村

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Domain ID
ja: ドメイン ID

en: Changed
ja: 変更済

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Apply
ja: 適用

en: Debug
ja: デバッグ

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Project ID
ja: プロジェクト ID

en: Network
ja: ネットワーク

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Asc
ja: 昇順

en: Role Name
ja: 役割名

en: REST export
ja: REST エクスポート

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
