Facet granular date (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Facets
da: Facetter

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: In the last day
da: Den seneste dag

en: In the last month
da: Den seneste måned

en: In the last year
da: Det seneste år
