Facet granular date (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: 1 minute | @count minutes
de[0]: 1 Minute
de[1]: @count Minuten

en: 1 hour | @count hours
de[0]: 1 Stunde
de[1]: @count Stunden

en: 1 day | @count days
de[0]: 1 Tag
de[1]: @count Tage

en: 1 year | @count years
de[0]: 1 Jahr
de[1]: @count Jahre

en: 1 month | @count months
de[0]: 1 Monat
de[1]: @count Monate

en: In the last day
de: Letzter Tag

en: In the last month
de: Letzten Monat

en: In the last year
de: Letztes Jahr

en: 1 second ago | @count seconds ago
de[0]: 1 Sekunde früher
de[1]: @count Sekunden früher

en: 1 minute ago | @count minutes ago
de[0]: 1 Minute früher
de[1]: @count Minuten früher

en: 1 hour ago | @count hours ago
de[0]: 1 Stunde früher
de[1]: @count Stunden früher

en: 1 day ago | @count days ago
de[0]: 1 Tag früher
de[1]: @count Tage früher

en: 1 month ago | @count months ago
de[0]: 1 Monat früher
de[1]: @count Monate früher

en: 1 year ago | @count years ago
de[0]: 1 Jahr früher
de[1]: @count Jahre früher

en: In the next year
de: Nächstes Jahr

en: In the next month
de: Nächsten Monat

en: 0 months hence
de: 0 Monate später

en: 0 months ago
de: 0 Monate früher

en: In the next day
de: Nächsten Tag

en: 0 days hence
de: 0 Tage später

en: 0 days ago
de: 0 Tage früher

en: In the next hour
de: Nächste Stunde

en: 0 hours hence
de: 0 Stunden später

en: In the last hour
de: Letzte Stunde

en: 0 hours ago
de: 0 Stunden früher

en: In the next minute
de: Nächste Minute

en: 0 minutes hence
de: 0 Minuten später

en: In the last minute
de: Letzte Minute

en: 0 minutes ago
de: 0 Minuten früher

en: In the next second
de: Nächste Sekunde

en: 0 secondss hence
de: 0 Sekunden später

en: In the last second
de: Letzte Sekunde

en: 0 seconds ago
de: 0 Sekunden früher

en: 1 year hence | @count years hence
de[0]: 1 Jahr später
de[1]: @count Jahre später

en: 1 month hence | @count months hence
de[0]: 1 Monat später
de[1]: @count Monate später

en: 1 day hence | @count days hence
de[0]: 1 Tag später
de[1]: @count Tage später

en: 1 hour hence | @count hours hence
de[0]: 1 Stunde später
de[1]: @count Stunden später

en: 1 minute hence | @count minutes hence
de[0]: 1 Minute später
de[1]: @count Minuten später

en: 1 second hence | @count seconds hence
de[0]: 1 Sekunde später
de[1]: @count Sekunden später
