Facet granular date (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: 1 minute | @count minutes
nl[0]: 1 minuut
nl[1]: @count minuten

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Facets
nl: Facetten

en: 1 year | @count years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: @count jaar

en: 1 month | @count months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: @count maanden

en: In the last day
nl: In de afgelopen dag

en: In the last month
nl: In de afgelopen maand

en: In the last year
nl: In het afgelopen jaar

en: 1 second ago | @count seconds ago
nl[0]: 1 seconde geleden
nl[1]: @count seconden geleden

en: 1 minute ago | @count minutes ago
nl[0]: 1 minuut geleden
nl[1]: @count minuten geleden

en: 1 hour ago | @count hours ago
nl[0]: 1 uur geleden
nl[1]: @count uren geleden

en: 1 day ago | @count days ago
nl[0]: 1 dag geleden
nl[1]: @count dagen geleden

en: 1 month ago | @count months ago
nl[0]: 1 maand geleden
nl[1]: @count maanden geleden

en: 1 year ago | @count years ago
nl[0]: 1 jaar geleden
nl[1]: @count jaren geleden
