Facet granular date (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: 1 minute | @count minutes
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: 1 year | @count years
fa[0]: 1 سال
fa[1]: @count سال

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: In the last day
fa: در روز اخیر

en: In the last month
fa: در ماه اخیر

en: In the last year
fa: در سال اخیر
