Facet granular date (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: 1 minute | @count minutes
pt[0]: 1 minuto
pt[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
pt[0]: 1 hora
pt[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
pt[0]: 1 dia
pt[1]: @count dias

en: 1 year | @count years
pt[0]: 1 ano
pt[1]: @count anos

en: 1 month | @count months
pt[0]: 1 mês
pt[1]: @count meses
