Facets (2.0.0-rc1) - en to lt translation catalogue (57 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Type
lt: Tipas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Weight
lt: Svoris

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Advanced settings
lt: Papildomi nustatymai

en: Text
lt: Tekstas

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: Separator
lt: Skirtukas

en: Exclude
lt: Išskirti

en: Year
lt: Metai

en: Date format
lt: Datos formatas

en: 1 minute | @count minutes
lt[0]: @count  minutė
lt[1]: @count minutės
lt[2]: @count minučių

en: 1 hour | @count hours
lt[0]: @count valanda
lt[1]: @count valandos
lt[2]: @count valandų

en: 1 day | @count days
lt[0]: @count diena
lt[1]: @count dienos
lt[2]: @count dienų

en: Breadcrumb
lt: Kelias

en: URL alias
lt: URL pervadinimas

en: Sort order
lt: Rikiavimo tvarka

en: Range
lt: Diapazonas

en: Month
lt: Mėnesis

en: Widget
lt: Valdiklis

en: Day
lt: Diena

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: String
lt: Eilutė

en: Ascending
lt: Didėjančia tvarka

en: Descending
lt: Mažėjančia tvarka

en: Empty text
lt: Tuščias tekstas

en: Operator
lt: Operatorius

en: Hour
lt: Valanda

en: Minute
lt: Minutė

en: Granularity
lt: Detalumas

en: Duplicate
lt: Kopijuoti

en: Values
lt: Reikšmės

en: 1 year | @count years
lt[0]: @count metai
lt[1]: @count metai
lt[2]: @count metų

en: Show all
lt: Rodyti visus

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: Step
lt: Žingsnis

en: 1 month | @count months
lt[0]: @count mėnesis
lt[1]: @count mėnesiai
lt[2]: @count mėnesių

en: Text format
lt: Teksto formatas

en: Relative date
lt: Santykinė data

en: On value
lt: "Taip" reikšmė

en: Off value
lt: "Ne" reikšmė

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: No results behavior
lt: Nėra rezultatų

en: Plugin ID
lt: Įskiepio ID
