Facets (2.0.0-rc1) - en to os translation catalogue (16 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Prefix
os: Префикс

en: Suffix
os: Суффикс

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Search
os: Агуырд

en: Reset
os: Раздæрау

en: Weight
os: Уæз

en: Name
os: Ном

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс
