Facets (2.0.2) - en to bs translation catalogue (32 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Type
bs: Tip

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Search
bs: Pretraga

en: Weight
bs: Težina

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Text
bs: Tekst

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Exclude
bs: Isključi

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: 1 hour | @count hours
bs[0]: 1 sat
bs[1]: @count sata
bs[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
bs[0]: 1 dan
bs[1]: @count dana
bs[2]: @count dana

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Month
bs: Mjesec

en: Day
bs: Dan

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: 1 year | @count years
bs[0]: 1 godina
bs[1]: @count godine
bs[2]: @count godina
