Facets (2.0.3) - en to am translation catalogue (27 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Type
am: ዓይነት

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: Configure
am: ውቀር

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: 1 hour | @count hours
am[0]: 1 ሰዓት
am[1]: @count ሰዓቶች

en: 1 day | @count days
am[0]: 1 ቀን
am[1]: @count ቀኖች

en: Mode
am: ሁኔታ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Position
am: ቦታ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: 1 year | @count years
am[0]: 1 ዓመት
am[1]: @count ዓመቶች

en: 1 month | @count months
am[0]: 1 ወር
am[1]: @count ወሮች

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት
