Facets (2.0.3) - en to ku translation catalogue (33 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Text
ku: دەق

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Year
ku: ساڵ

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: 1 hour | @count hours
ku[0]: 1 کاتژمێر
ku[1]: @count کاتژمێر

en: 1 day | @count days
ku[0]: 1 ڕۆژ
ku[1]: @count ڕۆژ

en: Mode
ku: جۆر

en: Month
ku: مانگ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: String
ku: ڕیزبەند

en: 1 year | @count years
ku[0]: 1 ساڵ
ku[1]: @count ساڵ

en: About
ku: دەربارە

en: 1 month | @count months
ku[0]: 1 مانگ
ku[1]: @count مانگ

en: Text format
ku: فۆرماتی دەق

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
