Facets (2.0.4) - en to jv translation catalogue (44 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Type
jv: Tipe

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Text
jv: Teks

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: 1 minute | @count minutes
jv[0]: 1 menit
jv[1]: @count menit

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedinā
jv[1]: @count dina

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Month
jv: Wulan

en: Widget
jv: Piranti

en: Day
jv: Dina

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: String
jv: Tembung

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: 1 month | @count months
jv[0]: sewulan
jv[1]: @count wulan

en: Text format
jv: Format tèks

en: In the last day
jv: Nang sedina pungkasan

en: In the last month
jv: Nang sasi pungkasan

en: In the last year
jv: Nang setahun pungkasan

en: On value
jv: Kegolong biji

en: Off value
jv: Ora kegolong biji

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
