Facets (2.0.4) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: 1 hour | @count hours
kn[0]: ೧ ಗಂಟೆ
kn[1]: @count ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 day | @count days
kn[0]: ೧ ದಿನ
kn[1]: @count ದಿನಗಳು

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Day
kn: ದಿನ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: 1 year | @count years
kn[0]: ೧ ವರ್ಷ
kn[1]: @count ವರ್ಷಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: List of links
kn: ಕೊಂಡಿಗಳ ಪಟ್ಟಿ
