Facets (2.0.5) - en to ps translation catalogue (32 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Search
ps: لټون

en: Weight
ps: وزن

en: Name
ps: نوم

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Configure
ps: سازول

en: Year
ps: کال

en: 1 hour | @count hours
ps[0]: ۱ ساعت
ps[1]: @count ساعتونه

en: 1 day | @count days
ps[0]: ۱ ورځ
ps[1]: @count ورځې

en: Month
ps: میاشت

en: Widget
ps: کاروونی

en: OR
ps: او

en: Day
ps: ورځ

en: Configuration
ps: سازول

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Position
ps: ځاى

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: AND
ps: او

en: Missing
ps: ورك

en: 1 year | @count years
ps[0]: ۱ کال
ps[1]: @count کلونه

en: About
ps: په اړه

en: 1 month | @count months
ps[0]: ۱ میاشت
ps[1]: @count میاشتې

en: Text format
ps: متن بڼه
