Facets (2.0.7) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Hierarchy
mr: पदक्रम

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: 1 hour | @count hours
mr[0]: १ तास
mr[1]: @count तास

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: Month
mr: महिना

en: Day
mr: दिवस

en: Configuration
mr: संरूपण

en: String
mr: संज्ञा

en: Position
mr: स्थान

en: 1 year | @count years
mr[0]: १ year
mr[1]: @count वर्षे

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट
