Facets (2.0.10) - en to ne translation catalogue (32 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Type
ne: प्रकार

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Weight
ne: वजन

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Text
ne: अक्षर

en: ID
ne: परिचय

en: Configure
ne: कन्फिगर गर्नुहोस्

en: Year
ne: वर्ष

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: 1 minute | @count minutes
ne[0]: 1 minute
ne[1]: @count मिनेट

en: 1 hour | @count hours
ne[0]: १ घण्टा
ne[1]: @count घण्टा

en: 1 day | @count days
ne[0]: १ दिन
ne[1]: @count दिन

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Mode
ne: प्रकार

en: Month
ne: महिना

en: OR
ne: या

en: Day
ne: दिन

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: 1 year | @count years
ne[0]: १ वर्ष
ne[1]: @count वर्ष

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
