Facets (3.0.2) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Hierarchy
ro: Ierarhie

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Genre
ro: Gen

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Maximum items
ro: Elemente maxime

en: Configure
ro: Configurează

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: 1 minute | @count minutes
ro[0]: un minut
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: o oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: o zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Mode
ro: Mod

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: Month
ro: Lună

en: Day
ro: Zi

en: Configuration
ro: Configurație

en: String
ro: Șir text

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Position
ro: Poziție

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Missing
ro: Lipsește

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Values
ro: Valori

en: 1 year | @count years
ro[0]: un an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Step
ro: Pas

en: 1 month | @count months
ro[0]: o lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Combine
ro: Combină

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Text format
ro: Formatare text

en: Relative date
ro: Dată relativă

en: On value
ro: Valoare pornit

en: Off value
ro: Valoare închis

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Fixed value
ro: Valoare fixă

en: No results behavior
ro: Fără rezultate de comportament

en: Serializes views row data using the Serializer component.
ro: Serializează datele tip șir ale vizualizărilor (views), utilizând componentul din Serializator.

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label
