Facets (3.0.0-beta3) - en to az translation catalogue (52 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: Delete
az: Sil

en: Type
az: Növ

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Weight
az: Çəki

en: Name
az: Ad

en: Field
az: Sahə

en: Save
az: Saxla

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: Text
az: Mətn

en: ID
az: İD

en: Configure
az: Konfiqurasiya edin

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Exclude
az: Xaricdir

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: 1 hour | @count hours
az[0]: 1 saat
az[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
az[0]: 1 gün
az[1]: @count gün

en: Breadcrumb
az: Çörək qırıntıları

en: URL alias
az: URL ləqəbi

en: Mode
az: Rejim

en: Sort order
az: Sırala

en: Month
az: Ay

en: Widget
az: Vidcet

en: OR
az: Və ya

en: Day
az: Gün

en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: String
az: Mətn

en: Ascending
az: Artan

en: Descending
az: Azalan

en: Position
az: Vəzifə

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: AND
az: VƏ

en: Duplicate
az: Dublikat

en: Values
az: Qiymətlər

en: 1 year | @count years
az[0]: 1 il
az[1]: @count il

en: Machine name
az: Maşın adı

en: About
az: Haqqında

en: 1 month | @count months
az[0]: 1 ay
az[1]: @count ay

en: Combine
az: Birləşdirin

en: Dropdown
az: Aşağı açılan

en: Text format
az: Mətn formatı

en: Relative date
az: Nisbi tarix
