Facets (3.0.0) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: Hierarchy
fi: Hierarkia

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Text
fi: Teksti

en: Configure
fi: Määrittele

en: Separator
fi: Erotin

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: 1 minute | @count minutes
fi[0]: 1 minuutti
fi[1]: @count minuuttia

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Mode
fi: Tila

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: Range
fi: Alue

en: Month
fi: Kuukausi

en: Widget
fi: Widgetti

en: OR
fi: TAI

en: Day
fi: Päivä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: String
fi: Merkkijono

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Operator
fi: Operaattori

en: Position
fi: Sijoitus

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: AND
fi: JA

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Duplicate
fi: Monista

en: Invert
fi: Käännä päinvastaiseksi

en: Values
fi: Arvot

en: 1 year | @count years
fi[0]: 1 vuosi
fi[1]: @count vuotta

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Step
fi: Askel

en: 1 month | @count months
fi[0]: Yksi kuukausi
fi[1]: @count kuukautta

en: Combine
fi: Yhdistä

en: Query string
fi: Kysely

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Relative date
fi: Suhteellinen päivämäärä

en: On value
fi: Päälle arvo

en: Off value
fi: Pois päältä arvo

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Fixed value
fi: Kiinteä arvo

en: No results behavior
fi: Toiminta jos tuloksia ei löydy

en: Serializes views row data using the Serializer component.
fi: Sarjoittaa näkymien rivitiedon käyttäen Sarjoittaja komponenttia.

en: Display block title
fi: Näytä lohkon otsikko

en: Duplicate of @label
fi: Klooni @label
