Facets (3.0.0) - en to te translation catalogue (38 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Type
te: రకం

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Search
te: వెతుకు

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Advanced settings
te: ఉన్నత ఎంపికలు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Configure
te: స్వరూపించు

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: 1 hour | @count hours
te[0]: 1 గంట
te[1]: @count గంటలు

en: 1 day | @count days
te[0]: 1 రోజు
te[1]: @count రోజులు

en: Breadcrumb
te: బ్రెడ్‌క్రంబ్

en: Month
te: నెల

en: OR
te: లేదా

en: Day
te: రోజు

en: String
te: పదబంధం

en: Ascending
te: ఆరోహణ

en: Descending
te: అవరోహణ

en: Position
te: స్థానం

en: Hour
te: గంట

en: Minute
te: నిమిషం

en: Granularity
te: కణికత

en: AND
te: మరియు

en: 1 year | @count years
te[0]: 1 సంవత్సరం
te[1]: @count సంవత్సరాలు

en: About
te: గురించి

en: 1 month | @count months
te[0]: 1 నెల
te[1]: @count నెలలు

en: Text format
te: వచన ఆకృతి
