Facets (8.x-1.0-alpha10) - en to hy translation catalogue (43 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Suffix
hy: Վերջածանց

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Type
hy: Տեսակ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Language
hy: Լեզու

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Search
hy: Որոնել

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Types
hy: Տեսակներ

en: Name
hy: Անուն

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Advanced settings
hy: Ընդլայնված պարամետրեր

en: Text
hy: Տեքստ

en: Keywords
hy: Բանալի բառեր

en: Advanced search
hy: Ընդլայնված որոնում

en: Configure
hy: կարգավորել

en: Year
hy: Տարի

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: 1 minute | @count minutes
hy[0]: 1 րոպե
hy[1]: @count րոպե

en: 1 hour | @count hours
hy[0]: 1 ժամ
hy[1]: @count ժամ

en: 1 day | @count days
hy[0]: 1 օր
hy[1]: @count օր

en: Month
hy: Ամիս

en: Day
hy: Օր

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: String
hy: Տող

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Hour
hy: Ժամ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Second
hy: Վարկյան

en: 1 year | @count years
hy[0]: @count տարի

en: 1 month | @count months
hy[0]: 1 ամիս
hy[1]: @count ամիս

en: @label
hy: @label (@column)

en: Text format
hy: Տեքստի ֆորմատ

en: Weight for @title
hy: @title -ի կշիռը
