Facets (8.x-1.0-alpha10) - en to sv translation catalogue (73 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Weight
sv: Vikt

en: Types
sv: Typer

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Maximum items
sv: Största antal poster

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Exclude
sv: Uteslut

en: Year
sv: År

en: Date format
sv: Datumformat

en: 1 minute | @count minutes
sv[0]: 1 minut
sv[1]: @count minuter

en: 1 hour | @count hours
sv[0]: 1 timme
sv[1]: @count timmar

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Sort order
sv: Sorteringsordning

en: Month
sv: Månad

en: OR
sv: ELLER

en: Day
sv: Dag

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: String
sv: Sträng

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Empty text
sv: Text för tomt fält

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Languages
sv: Språk

en: Hour
sv: Timma

en: Minute
sv: Minut

en: Second
sv: Sekund

en: Granularity
sv: Noggrannhet

en: Date display
sv: Datumvisning

en: AND
sv: OCH

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Values
sv: Värden

en: 1 year | @count years
sv[0]: 1 år
sv[1]: @count år

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Only of the type(s)
sv: Endast av typen/typerna

en: About
sv: Om

en: Step
sv: Steg

en: 1 month | @count months
sv[0]: 1 månad
sv[1]: @count månader

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Dropdown
sv: Rullgardinsmeny

en: Text format
sv: Textformat

en: Show more
sv: Visa fler

en: Relative date
sv: Relativt datum

en: In the last day
sv: Under den senaste dagen

en: In the last month
sv: Under den senaste månaden

en: In the last year
sv: Under det senaste året

en: On value
sv: Värde för på

en: Off value
sv: Värde för av

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Fixed value
sv: Låst värde

en: No results behavior
sv: Beteende vid inget resultat

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Duplicate of @label
sv: Dubblett av @label
