Facets (8.x-1.0-alpha8) - en to hr translation catalogue (53 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Weight
hr: Težina

en: Types
hr: Vrste

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Text
hr: Tekst

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Advanced search
hr: Napredna pretraga

en: Maximum items
hr: Maksimalno stavki

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Exclude
hr: Isključi

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: 1 hour | @count hours
hr[0]: @count sat
hr[1]: @count sata
hr[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
hr[0]: @count dan
hr[1]: @count dana
hr[2]: @count dana

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Month
hr: Mjesec

en: Widget
hr: Cinculator

en: OR
hr: ILI

en: Day
hr: Dan

en: Configuration
hr: Postavke

en: String
hr: Struna

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Languages
hr: Jezici

en: Hour
hr: Sat

en: 1 year | @count years
hr[0]: @count godina
hr[1]: @count godine
hr[2]: @count godina

en: Containing any of the words
hr: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
hr: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
hr: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
hr: Samo ove vrste

en: About
hr: Opis

en: 1 month | @count months
hr[0]: @count mjesec
hr[1]: @count mjeseca
hr[2]: @count mjeseci

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: On value
hr: Aktivna vrijednost

en: Off value
hr: Neaktivna vrijednost

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
