Facets (8.x-1.0-alpha8) - en to kk translation catalogue (31 entries)

en: Title
kk: Атауы

en: Prefix
kk: Префикс

en: Suffix
kk: Суффикс

en: Delete
kk: Өшіру

en: Type
kk: Тип

en: Author
kk: Автор

en: Language
kk: Тіл

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Date
kk: Датасы

en: Search
kk: Іздестіру

en: Weight
kk: Салмағы

en: Types
kk: Типтар

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: Text
kk: Текст

en: Keywords
kk: Кілтсөздер

en: Advanced search
kk: Кеңейтілген іздеу

en: Configure
kk: Баптау

en: 1 hour | @count hours
kk[0]: 1 сағат

en: 1 day | @count days
kk[0]: @count күн

en: String
kk: Жазба жолы

en: Languages
kk: Тілдер

en: 1 year | @count years
kk[0]: 1 жыл

en: Containing any of the words
kk: Құрамында сөздердің кез келгені бар

en: Containing the phrase
kk: Құрамында нақты фраза бар

en: Containing none of the words
kk: Құрамында сөздердің ешқайсысы жоқ

en: Only of the type(s)
kk: Тек қана келесі түр(лер)ден

en: 1 month | @count months
kk[0]: 1 ай
