Facets (8.x-1.0-alpha8) - en to vi translation catalogue (61 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Types
vi: Các kiểu

en: Name
vi: Tên

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Advanced settings
vi: Các thiết lập nâng cao

en: Text
vi: Văn bản

en: Keywords
vi: Từ khóa

en: ID
vi: Mã

en: Advanced search
vi: Tìm kiếm nâng cao

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Separator
vi: Kí tự ngăn cách

en: Year
vi: Năm

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: 1 hour | @count hours
vi[0]: 1 giờ
vi[1]: @count giờ

en: 1 day | @count days
vi[0]: 1 ngày
vi[1]: @count ngày

en: Sort order
vi: Thứ tự sắp xếp

en: Month
vi: Tháng

en: Day
vi: Ngày

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: String
vi: Chuỗi

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Empty text
vi: Văn bản trắng

en: Operator
vi: Toán tử

en: Updated date
vi: Ngày cập nhật

en: Languages
vi: Ngôn ngữ

en: Hour
vi: Giờ

en: Minute
vi: Phút

en: Second
vi: Giây

en: AND
vi: VÀ

en: Slider
vi: Thanh trượt

en: 1 year | @count years
vi[0]: 1 năm
vi[1]: @count năm

en: Containing any of the words
vi: Có chứa bất kỳ từ nào

en: Containing the phrase
vi: Có chứa cụm từ

en: Containing none of the words
vi: Không chứa bất cứ từ nào

en: Only of the type(s)
vi: Chỉ thuộc kiểu

en: About
vi: Giới thiệu

en: Step
vi: Bước

en: 1 month | @count months
vi[0]: 1 tháng
    @count tháng

en: Minimum value
vi: Giá trị tối thiểu

en: Maximum value
vi: Giá trị tối đa

en: Post date
vi: Ngày gửi bài

en: Text format
vi: Định dạng văn bản

en: On value
vi: Giá trị bật

en: Off value
vi: Giá trị tắt

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title

en: Fixed value
vi: Giá trị cố định

en: No results behavior
vi: Hành xử khi không có dữ liệu
