Facets (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (70 entries)

en: Title
da: Titel

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Text
da: Tekst

en: Maximum items
da: Maksimum elementer

en: Configure
da: Konfigurér

en: Separator
da: Skilletegn

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Year
da: År

en: Date format
da: Datoformat

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Range
da: Spænd

en: Month
da: Måned

en: OR
da: ELLER

en: Day
da: Dag

en: Configuration
da: Indstillinger

en: String
da: Tekst

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Empty text
da: Tom tekst

en: Operator
da: Operand

en: Processor settings
da: Indstillinger for behandler

en: Hour
da: Time

en: Minute
da: Minut

en: Second
da: Sekund

en: Granularity
da: Granularitet

en: Date display
da: Datovisning

en: AND
da: OG

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: No limit
da: Ingen grænse

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Facets
da: Facetter

en: Values
da: Værdier

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Step
da: Trin

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: Show title
da: Vis titel

en: Dropdown
da: Rullemenu

en: Text format
da: Tekstformat

en: Relative date
da: Relativ dato

en: Hard limit
da: Hård grænse

en: In the last day
da: Den seneste dag

en: In the last month
da: Den seneste måned

en: In the last year
da: Det seneste år

en: On value
da: Til-værdi

en: Off value
da: Fra-værdi

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Fixed value
da: Fast værdi

en: No results behavior
da: Opførsel ved ingen resultater

en: Serializes views row data using the Serializer component.
da: Serialiserer views-rækkedata vha. Serializer-komponenten.

en: Duplicate of @label
da: Duplikat af @label
