Facets (8.x-1.4) - en to ast translation catalogue (24 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: Text
ast: Testu

en: Configure
ast: Configurar

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: 1 hour | @count hours
ast[0]: 1 hora
ast[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Configuration
ast: Configuración

en: String
ast: Cadena
