Facets (8.x-1.5) - en to bo translation catalogue (50 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Type
bo: རིགས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Exclude
bo: ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Year
bo: ལོ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན

en: Sort order
bo: གོ་རིམ

en: Month
bo: ཟླ་བ

en: Widget
bo: ཡོ་བྱད

en: OR
bo: ཡང་ན

en: Day
bo: ཉིན

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Hour
bo: ཆུ་ཚོད

en: Minute
bo: སྐར་མ

en: Granularity
bo: ཆ་ཤས་ཚད

en: AND
bo: དང་།

en: Show all
bo: ཆ་ཚང་སྟོན་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Query string
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང

en: Dropdown
bo: མར་འཐེན

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: On value
bo: ཁ་ཕྱེའི་ཐོབ་གྲངས

en: Off value
bo: ཁ་རྒྱག་པའི་ཐོབ་གྲངས

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད

en: Fixed value
bo: གཏན་འཇགས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: No results behavior
bo: མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་པའི་བྱ་འགུལ
