Facets (8.x-1.6) - en to gl translation catalogue (60 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Weight
gl: Peso

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Text
gl: Texto

en: Maximum items
gl: Número máximo de elementos

en: Configure
gl: Configurar

en: Separator
gl: Separador

en: Exclude
gl: Excluír

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: 1 minute | @count minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Breadcrumb
gl: Miga de pan

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Range
gl: Rango

en: Month
gl: Mes

en: Widget
gl: Control

en: OR
gl: OU

en: Day
gl: Día

en: Configuration
gl: Configuración

en: String
gl: Cadea

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Empty text
gl: Texto baleiro

en: Operator
gl: Operador

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Granularity
gl: Granularidade

en: AND
gl: E

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Slider
gl: Deslizador

en: Values
gl: Valores

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Step
gl: Paso

en: 1 month | @count months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: @count meses

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Text format
gl: Formato do texto

en: On value
gl: Valor para activado

en: Off value
gl: Valor para desactivado

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Fixed value
gl: Valor fixo

en: No results behavior
gl: Comportamento se non hai resultados
