Facets (8.x-1.6) - en to gu translation catalogue (38 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Text
gu: લખાણ

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Exclude
gu: બાકાત

en: Year
gu: વર્ષ

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: 1 minute | @count minutes
gu[0]: 1 મિનિટ
gu[1]: @count મિનિટ

en: 1 hour | @count hours
gu[0]: ૧ કલાક
gu[1]: @count કલાકો

en: 1 day | @count days
gu[0]: ૧ દિવસ
gu[1]: @count દિવસો

en: Month
gu: મહિનો

en: OR
gu: અથવા

en: Day
gu: દિવસ

en: String
gu: સ્ટ્રીંગ

en: Ascending
gu: ચડતા

en: Descending
gu: ઉતરતા

en: Hour
gu: કલાક

en: Minute
gu: મિનિટ

en: AND
gu: અને

en: Values
gu: મૂલ્યો

en: 1 year | @count years
gu[0]: ૧ વર્ષ
gu[1]: @count વર્ષો

en: About
gu: વિશે

en: 1 month | @count months
gu[0]: ૧ મહિનો
gu[1]: @count મહિનાઓ

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ
