Facets (8.x-1.7) - en to be translation catalogue (51 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Type
be: Тып

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: Text
be: Тэкст

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Configure
be: Правіць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: 1 minute | @count minutes
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хвілін
be[2]: @count хвілін

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Month
be: Месяц

en: Widget
be: Віджэт

en: OR
be: АЛЬБО

en: Day
be: Дзень

en: Configuration
be: Налады

en: String
be: Радок

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: AND
be: І

en: Duplicate
be: Дубліраваць

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: 1 month | @count months
be[0]: 1 месяц
be[1]: @count мес.

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: Relative date
be: Адносная дата

en: On value
be: Па значэнні

en: Off value
be: Адключыць значэнне

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: No results behavior
be: У выпадку пустога выніку

en: Duplicate of @label
be: Дублікат @label
