Facets (8.x-1.7) - en to sl translation catalogue (33 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Prefix
sl: Predpona

en: Suffix
sl: Pripona

en: Delete
sl: Izbriši

en: Type
sl: Tip

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Edit
sl: Uredi

en: Date
sl: Datum

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Weight
sl: Teža

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Save
sl: Shrani

en: Text
sl: Besedilo

en: Configure
sl: Nastavi

en: Year
sl: Leto

en: Date format
sl: Oblika datuma

en: 1 hour | @count hours
sl[0]: 1 ura
sl[1]: @count uri
sl[2]: @count ure
sl[3]: @count ur

en: 1 day | @count days
sl[0]: 1 dan
sl[1]: @count dneva
sl[2]: @count dnevi
sl[3]: @count dni

en: URL alias
sl: URL psevdonim

en: Month
sl: Mesec

en: Widget
sl: Gradnik

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: String
sl: Niz

en: 1 year | @count years
sl[0]: 1 leto
sl[1]: @count leti
sl[2]: @count leta
sl[3]: @count let

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: About
sl: O modulu

en: 1 month | @count months
sl[0]: 1 mesec
sl[1]: @count meseca
sl[2]: @count meseci
sl[3]: @count mesecev

en: Minimum value
sl: Najmanjša vrednost

en: Maximum value
sl: Največja vrednost
