Facets core search (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Types
it: Tipi

en: Field
it: Campo

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: String
it: Testo

en: Updated date
it: Data modifica

en: Languages
it: Lingue

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: Only of the type(s)
it: Solamente del(i) tipo(i)

en: Post date
it: Data di inserimento
